Studijska posjeta Državnoj agenciji za istrage i zaštitu i Jedinici za specijalnu podršku

Studenti četvrte godine Fakulteta za kriminalistiku, kriminologiju i sigurnosne studije, u okviru predmeta „Stručna praksa 8“, danas, 18. aprila, u pratnji višeg asistenta Kenana Hodžića, MA, posjetili su SIPA-u i Jedinicu za specijalnu podršku.

U okviru posjete, studentima je prezentiran historijat, nadležnosti i uloga Državne agencije za istrage i zaštitu sa posebnim osvrtom na postupanje i namjenu Jedinice za specijalnu podršku. Od ogromnog je značaja rad ove jedinice u najzahtjevnijim poslovima i zadacima koje uspješno obavljaju i ovo je izvanredna prilika da se kroz ovu vrstu partnerskog odnosa studenti bliže upoznaju sa organizacijskim ustrojstvom, vrstama i specifičnostima obuka, opremom i naoružanjem, ali i taktikom specijalnih dejstava.